Logo Ocean

Logo Ocean, Logo ürünleriyle entegre çalışmakta olan bir depo otomasyon çözümüdür. Tedarik zincirinde yer alan bütün mal hareketlerinin optimize edilmesiyle birlikte depolardaki süreçlerin bütününün en iyi biçimde yönetilebilmesini sağlar. Bu da işletmeler açısından hem kârlılığı hem de verimliliği arttırır. Üretim, dağıtım, depo, lojistik gibi bütün operasyonlar barkodlu el terminalleri üzerinden denetlenir. İyileştirme sağlanır. Bütün bunlar da Logo Ocean’ı sadece bir yazılım olmanın çok daha ötesine taşıyarak bir iş ortağı konumuna yükseltir. Bu iş ortaklığı, süreç, personel, kaynak yönetimi alanlarında ölçülebilir sonuçların ortaya çıkmasını sağlar.
Logo Ocean hem depo yönetimi hem de lojistik işlemlerini tek bir platform üzerinden yönetmeye fırsat verir. Kanallar arasında kusursuz bir müşteri deneyimi sunar. Mal kabulünden depo içerisinde yerleştirmeye, sevkiyat için mal toplamadan sevkiyata en uygun aracın belirlenmesine, sevkiyattan malın müşteriye teslimine kadar bütün depolama ve lojistik süreçler akıllı yönlendirmeler ile yapılabilir. Özelliklerine baktığımızda şunları görüyoruz:
 
Logo Ocean çok geniş bir modül seçeneği sunuyor. Satın alma, üretim, dağıtım yönetimi, satış, etiketleme gibi bütün iş süreçlerini içeriyor. Bütün süreçlerde yüksek verimlilik sağlanıyor. Mal Kabulü, Mal Yerleştirme, İkmal/Beslenme, Sevkiyat, Mal Toplama, Stok Yönetim, Üretim modülleri ile geniş bir seçenek bulunuyor.
Logo Ocean otomatik tanıma metotlarına sahip. Bunlar barkod, RFID, karekod gibi en modern teknolojilerden oluşuyor. Etiketleme ve etiket okuma ihtiyaçları da rahatlıkla karşılanabiliyor. Depo içerisinde üç boyutlu olarak gezinip depo kontrolü sayesinde daha düzenli bir depo yerleşim düzeninin oluşması sağlanıyor. Paletli depolar için AS/RS sistemleri tasarlanmıştır ve robot modülü sayesinde tam otomatik depoların yönetimi en rahat şekilde yapılabiliyor.
Logo Ocean depo otomasyon sistemlerinde işlemler RFID ve barkod gibi teknolojiler aracılığıyla oluyor. Zengin fonksiyon ve kolay kullanım sayesinde mal kabul, seri/lot işlemleri, sevkiyat işlemleri, dış ticaret, üretim, palet, paket, setleme gibi süreçler çok daha pratik yapılabiliyor. 
Logo Ocean uyarlanabilir özelliğe sahip. Depolardaki hassas süreçlere uyarlanarak iyileştirmeler çok daha hızlı ve çok daha az maliyetle yapılabiliyor. Sektöre uygun çözümler ile rekabet avantajı sağlanıyor.