Güvenlik Berqnet Firewall

Firewall, güvenlik duvarı demektir. İnternet aynı zamanda pek çok zararlı yazılımın dolaştığı bir mecra. Bu yüzden de internete bağlanan her cihaz teknik olarak risk atında bulunuyor. Bilgisayarlarınızı, tabletlerinizi, akıllı telefonlarınızı, sunucularını çeşitli şekillerde zararlı yazılımlardan korumanız gerekir. İşte firewall sistemleri tam da bunu yapıyor. Bir güvenlik kalkanı olarak çalışıyor. Bilgisayarlar, sunucular ve routerlar arasında dolaşan verileri kontrol eden firewall, güvenli olup olmadıklarını tespit ediyor ve güvenli olmayanlara karşı sizleri korumaya alıyor. Dış tehditlere karşı koruyor ve yaşanabilecek veri kayıplarının önüne geçiyor. Bu kapsamda çeşitli firewall sistemleri bulunuyor. Bunlar arasında ihtiyacınıza en uygun kapasitede olanı ve işlevselliği en uygun olanı seçebilir, güvenli sunucu yönetimi gerçekleştirebilirsiniz. Güvenlik duvarı hizmetleri sadece fiziksel sunucularda kullanılabilmektedir. Bu sistemlerin sağlayacağı avantajlardan bazıları şunlardır:
 
Siber Saldırılara Karşı Güçlü Koruma: Günümüzde bilgisayar sistemleri son derece gelişmiş olsa da aynı şekilde saldırılar da profesyonelleşmiştir. Bu yüzden hiçbir güvenlik açığının oluşmaması ve bu konuda herhangi bir mağduriyet yaşanmaması adına önleyici, bütünleşik siber güvenlik sistemlerine gerek vardır. Betanet firewall sistemlerimiz ileri düzey siber koruma sağlayarak işletmelerinizi saldırılara karşı etkin biçimde korur. İstenmeyen durumların önüne geçmeyi başarır.
 
Kolay Yönetim ve Kolay Kurulum:  Berqnet Firewall sistemlerinin aynı zamanda kullanımı ve kurulumu kolay olmalıdır. Firmamız çözümlerinde kullanıcılara kolay ve en iyi kullanıcı deneyimlerini sunuyoruz. Kullanıcı dostu ara yüzümüz sayesinde becerileri kolayca sergileme fırsatı sağlıyoruz. Ürünlerimizin tamamını her uzmanlık seviyesi için son derece keyifli ve kolaydır.
 
Yasalara Uygunluk: Zeum bütün internet kullanım kayıtlarının 5651 sayılı yasaya uygun biçimde saklanmasını sağlıyor. Kayıtların doğruluğunu yasal şekilde onaylanmış zaman damgalarıyla garanti altına alıyoruz. Tek bir lisans içerisinde bütün yasal özellikleri kullanıcılarımıza sunuyoruz. Aksi taktirde 5651 sayılı yasalara uygun tutulmayan internet kullanımlarında 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası ve 15 bin TL’ye kadar idari para cezası riskinin olduğunu belirtmek isteriz.
 
Yetkili Kullanıcı Yönetimi: Betanet Logo Teknik Berqnet firewall çözümlerinde sadece yetki verilen kişiler işletmenin internet ağına erişim sağlayabilirler. Bütün kayıtlar da yasalara uygun saklanıyor. Yetkilendirme esnasında TC kimlik no, SMS şifresi gibi yazılımlara entegrasyon için çeşitli yöntemler kullanılır.
İnternetin Verimli Kullanımı: Yapılan araştırmalar ofislerde çalışanların haftalık internet kullanımlarının beşte birini işle alakalı olmayan nedenlerle kullandıklarını gösteriyor. Bu da hem zaman yönetiminde sorunlar ortaya çıkarıyor hem de yasalara aykırı internet kullanımından kaynaklı riskler doğuruyor. Zeum firewall çözümlerinde gelişmiş uygulama ve web filtreleme yapılabilmektedir. Bu sayede internet erişimi bireysel ya da grupsal kurallara bağlanabilmektedir. İstenmeyen sitelere erişim tamamen engellenmekte ya da belli zaman aralıklarında engellenebilmektedir. Bir web sitesi ya da türü rahatlıkla yasaklanabilmektedir.
 
Güvenli Uzaktan Erişim: birden fazla şubesi olan firma sayısı oldukça fazla. Bu durumda bütün şubelerdeki çalışanların kurum ağlarına güvenli şekilde erişim sağlayabilmesi gerekmektedir. Zeum logo teknik sistemlerimiz ile şubeler arasında korunaklı tüneller kurulmakta ve güvenli bir çözüm oluşturulmaktadır. Aynı şekilde çalışanların telefonlarından, tabletlerinden kurum dışındayken de kurum ağına güvenli biçimde bağlanmasına fırsat veriyor.
 
Mobil Raporlama İmkanı: Zeum berqnet firewall sistemleri, mobil cihazlar için tasarlanmış rapor uygulaması barındırıyor. Bu da temel bilgilere kolayca erişim fırsatı sağlıyor. Temel web filtreleri, trafik raporları, kaynak kullanım raporları, sistem ve servis bilgileri, ağ kullanım raporları, lisans bilgileri, lisans uyarıları rahatlıkla görülebiliyor. Tanımlanan cihazlara uyarı gönderme işlevleri sayesinde kritik durumlarda anında haberdar olunabiliyor. Tek bir uygulama üzerinden birden fazla cihaz izlenip kontrolleri gerçekleştirilebiliyor.